Новини

04.04.2017
1158

РОБОТИ НА СКЛАДАХ OCADO

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

E-COM вже 11 років відповідає за автоматизацію бізнес-процесів у багатьох сферах бізнесу. Будь-який контрагент може обмінюватися е-документами в лічені хвилини. Швидкість роботи грає ключову роль в е-commerce. Далі мова піде про інтернет-магазині Ocado, який виконує замовлення за допомогою роботів.
Ocado має три великих склади в Великобританії, які оснащені автоматичними конвеєрними стрічками, роботами, шаттлами і кранами для швидкого навантаження товару в вантажівки і відправки їх покупцям.
Найбільш великі склади компанії обробляють більше одного млн товарів в день і розташовані за кордоном Лондона. У наступному 2018 року компанія планує будівництво четвертого автоматизованого складу, загальною площею понад півмільйона кв.м.
Ocado прямий конкурент всесвітньо відомої інтернет-площадки Amazon. Хоч вони і поступаються за кількістю продукції, що поставляється в Великобританії, але стверджують, що склади Ocado більш роботизовані.
При замовленні покупцем, співробітники компанії відбирають товари з полиць довжиною 100 метрів. Після чого поміщають їх в контейнер, які переміщаються через мережу довжиною в 25 км. Таким чином від співробітників складу потрібно мінімум зусиль.
Центральне управління складом відбувається за допомогою штучного інтелекту, який постійно модернізує та покращує взаємодію роботи складу.
Варто відзначити, що в роздрібній торгівлі використовуються спеціальні штрих-коди JT, які в Україні видає асоціація GS1, а компанія «Е-КОМ» є офіційним представником.
Багато продуктів харчування мають обмежений термін придатності та повинні поставлятися клієнтам в найкоротший термін. Завдяки роботизованим механізмам потрібно всього 10 хвилин, щоб доставити необхідні продукти з полиці складу у вантажівку для відправки.
Склад використовує ботів для вибору продуктів, тим самим скорочуючи час на їх пошук. Боти виглядають так:

«Вулик» робоче середовище ботів. Вони пересуваються по верхній частині вулика і за допомогою спеціального механізму обирають продукти, що знаходяться внизу. Після чого, отриманий продукт передають збирачу, який переміщує в контейнер для відправки.
Хоча частина економістів припускають, що впровадження робототехніки скоротить кількість робочих місць на підприємстві. Ocado нараховує понад 12 000 співробітників. У 2015 році на доповіді McKinsey було озвучено, що існуючі технології скоротять робочий процес на 45%, особливо на складах. І в той же час зможуть постачати свіжі продукти за більш короткий термін.
З кожним роком автоматизація захоплює все більше сфер діяльності і спрощує роботу як бізнесу, так і державних органів.


  •  
  •  
  •  
  •  
  •