Новини

23.05.2017
3282

mVISA ID – ГІДНА АЛЬТЕРНАТИВА POS-ТЕРМІНАЛАМ

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Мінімізація вартості обслуговування завжди займала одну з провідних ступенів в успішному веденні бізнесу. Так компанія «Е-КОМ» за рахунок впровадження е-документообігу заощаджує компаніям мільйони гривень, а також виконує соціальну функцію – захищає тисячі гектарів лісу. Є ряд інших можливостей зробити бізнес більш прибутковим та автоматизованим. Так американська транснаціональна компанія VISA реалізувала можливість сплати товарів та послуг не використовуючи готівкові гроші або банківські карти.
VISA презентувала нову технологію безконтактних платежів. Вона націлена на те, щоб зробити оплату товарів та послуг більш простою. Проінформував про це Андрій Алейкін, глава департаменту інноваційних платіжних рішень компанії VISA в країнах СНД та Південно-Східної Європи.
Нова технологія змогла вилучити з платіжних операцій таку ланка, як стандартний POS-термінал. Для розрахунку необхідно тільки мобільний телефон клієнта та підприємця.
Ідентифікація платежу відбувається за рахунок унікального QR-коду в певній торговій точці. Для ініціалізації клієнту необхідно відсканувати QR-код на одному з пристроїв підприємця: телефон, інше цифровий пристрій, або ж звичайний паперовий носій. Сума платежу може заздалегідь бути запрограмованою або вводитися кожним клієнтом самостійно в залежності від обраної послуги. Після завершення оплати, продавцю надходить повідомлення на телефон про успішну транзакцію.
Технологія mVisa зараз тестується в банках України. Зі слів Алейкіна, компанія обговорює умови співпраці про виробництво, після чого банки зможуть реалізувати цю технологію для роботи зі своїми клієнтами в найближчі два роки.
«Першочергово дана схема розроблялася для ринків з поганою інфраструктурою, для країн, що розвиваються: Єгипет, Індія, Кенія, Уганда. Але після старту цього проекту та напрацювання досвіду, дана технологія привернула увагу для інших прогресивних країн », – розповів Алейкін.
Згідно із законодавством України, підприємці повинні встановлювати POS-термінали для оплати безготівковим розрахунком. Але, за словами представника компанії VISA, значна частина дрібних підприємців не приймають оплату безготівковим способом. Все через те, що система отримання еквайрингу за допомогою терміналу досить-таки складна, а термінали дорогі. Варто враховувати, що малий бізнес не здійснює значної кількості транзакцій.
«Таким чином дане рішення для малого бізнесу може зацікавити тисячі підприємців. Велика частина українського бізнесу не проводить безготівкові платежі. Сподіваємося, що наша технологія допоможе вирішити дану проблему », – каже Алейкін.
В інших країнах, де цю технологію вже запустили, транзакції збільшуються в геометричній прогресії.


  •  
  •  
  •  
  •  
  •